budynek gbp 

GMINNA INSTYTUCJA KULTURY W ROKITNIE

Rokitno 37B

21-504 Rokitno

powiat - bialski

województwo - lubelskie

tel. +48 83 345-31-20

Dyrektor: Alicja Jawoszek

Godziny otwarcia

Poniedziałek

11-19

Wtorek

11-19

Środa

11-19

Czwartek

11-19

Piątek

11-19

Sobota

11-19

Niedziela

Nieczynne

Dnia 18 lutego 1997 r. w miejsce Gminnego Ośrodka Kultury utworzono Gminną Instytucję Kultury, która działa do chwili obecnej.

 

Gminna Instytucja Kultury realizuje zadania w dziedzinie edukacji, rozwoju i upowszechniania kultury i sztuki. Organizuje imprezy artystyczne, rozrywkowe, przeglądy, konkursy, warsztaty, pokazy i wystawy. Współpracuje z instytucjami, sołectwami, stowarzyszeniami, szkołami, klubami i kościołami katolickimi z terenu gminy Rokitno oraz z ośrodkami kultury z innych Gmin. Prowadzi wynajem swoich pomieszczeń na różne imprezy okolicznościowe.

 

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 

Rokitno 57a
21-504 Rokitno

tel./fax.: 83 345 30 14
tel. pokój naucz. szkoła podstawowa: 83 345 33 75

www: zsrokitno.pl

bip:  sprokitno.bip.lubelskie.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


KRÓTKA HISTORIA

Szkoła Podstawowa w Rokitnie została założona w 1923 roku. Różne były koleje jej działalności. Lecz ani wojna, ani kolejne zmiany w systemie naszej oświaty nie zmieniły jej głównego zadania: wychowywać i wszechstronnie kształcić dzieci i młodzież zgodnie z tradycjami narodowymi.
W 70 rocznicę istnienia szkoły odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Pawła II. Nazwę szkoły wyłoniono w drodze plebiscytu zorganizowanego wśród uczniów, pracowników szkoły, rodziców a także innych mieszkańców Rokitna. 16 VI 1993 roku w obecności ówczesnych władz: kuratora oświaty Pani Joanny Marchel, wicewojewody Jerzego Zalewskiego i dyrektora szkoły Pana Jana Jakubca uczniowie odebrali z rąk rodziców sztandar.
W piątą rocznicę nadania imienia szkole, z inicjatywy ówczesnej dyrektor szkoły Bogusławy Hołota ze zbiórki pieniędzy wśród społeczeństwa zakupiono popiersie patrona.
Od roku 2001 należymy do „Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II" i czynnie uczestniczymy w zjazdach.
Obecnie szkole pracuje 26 nauczycieli,  dyrektorem jest Pani Mirosława Szpyruk a wicedyrektorem Pani Dorota Hura.
Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły jest dzień 16 października. W tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły Jana Pawła II. Jego słowa stanowią misję szkoły i motto naszych działań wychowawczych.