ZBIÓRKA DLA ZWIERZAKÓW

Organizujemy zbiórkę dla bezdomnych psów, kotów i koni, którymi opiekuje się Pani Ewa Muzyka z Rokitna.

 kon pies kot white pies psia ostoja u ewy 
https://www.facebook.com/Ewamuzyka64
 kucyk

 Pod opieką Pani Ewy są niechciane zwierzęta przygarnięte z ulicy, które potrzebują nie tylko pożywienia ale również leczenia.

W obecnej chwili bardzo trudno jest pokryć wszystkie koszty utrzymania, leczenia i rekonwalescencji zwierząt przebywających u niej i w zaprzyjaźnionych domach stałych. „Psia Ostoja u Ewy” prowadzi również hotel tymczasowy dla zwierząt, który do tej pory utrzymywał bezdomne zwierzęta ale niestety przez COVID19 hotel nie przynosi zysków i potrzebna jest pomoc nas wszystkich.

Zbieramy m.in. książki, kosmetyki, naczynia kuchenne, biżuterię, wszelkiego rodzaju bibeloty, domowe przetwory, które Pani Ewa sprzedaje na bazarku online i z tego utrzymuje swoich podopiecznych.

W ramach pomocy można również zakupić karmę dla zwierzaków lub wspomóc je finansowo.

 kot pies Więcej informacji
w Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie
pod nr tel. 833453120
 
koty 

Zwierzęta też czują – nie bądźmy obojętni !!!

Stypendium Horyzonty czeka na Ciebie.

Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. 

  • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.  
  • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie. 
  • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty. 
  • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. 
  • Pomagamy otworzyć się na świat i jego różnorodność, angażujemy
    w projekty społeczne i obywatelskie. 
  • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież.
    W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów. 

Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają
w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

Rekrutacja ruszyła 15 lutego i potrwa do 31 marca 2021! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC.

Zapraszamy! Daj szansę swojemu dziecku rozwinąć jego potencjał!