Agencja Rynku Rolnego informuje, że została udostępniona strona internetowa www.polskasmakuie.pl i darmowa aplikacja „Polska Smakuje",

dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności. Głównym założeniem aplikacji jest budowanie i rozpowszechnianie rozpoznawalnej marki polskiej, zdrowej żywności oraz platformy komunikacji pomiędzy producentami a konsumentami, którzy cenią i poszukują produktów wysokiej jakości.

Nasze działania kierujemy w pierwszej kolejności do wytwórców produktów certyfikowanych w ramach krajowych i unijnych systemów jakości, lokalnych producentów mających w swojej ofercie wyroby regionalne, rolników, którzy wytwarzają w swoich gospodarstwach produkty żywnościowe, a także do innych podmiotów produkujących zdrową i tradycyjną żywność.

Na okres wakacji została zaplanowana ogólnopolska kampania promocyjna. Wszystkich podróżujących latem po kraju będziemy zachęcać do szukania polskich (w tym lubelskich) specjalności i tym samym - do korzystania z aplikacji. Hasło „Polska smakuje" będzie promowane wszędzie tam, gdzie będą turyści m.in.: na trasie koncertowej Lata z Radiem, w pociągach na trasach turystycznych, na lotnisku w Warszawie, a także na wybranych stacjach benzynowych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przekazanie przedstawionej informacji lokalnym producentom wytwarzającym żywność wskazaną w niniejszym piśmie i zachęcanie ich do rejestrowania się na stronie www.polskasmakuje.pl, na której mogą prezentować swoje produkty. Rejestracja i korzystanie ze strony i aplikacji są darmowe i w trakcie ich użytkowania nie będą pobierane żadne opłaty.